Dünyanin en eski kaplama malzemesi olan emaye metalin üzerine sikica yapisan anorganik camsi bir kaplamadir. Misirlilar tarafindan Milattan önce bulundugu sanilan emaye 19.Yy.da çeligin bulunmasina kadar daha çok sanatsal alanda kullanim bulmustur. 19. Yy.dan sonra çeligin gelisimine paralel olarak geliserek yeri doldurulamaz özellikleri sayesinde vazgeçilmez bir kaplama malzemesi halini almistir.

Emaye kaplamanin amaci yüzeyi korumaktir. Ayrica korozyona karsi korudugu yüzeye çok degerli estetik özellikler katar. Yüzeyi pürüzsüzlestirip camsi bir parlaklik saglar. Ayni zamanda kolay temizlenir ve hijyeniktir. Zamana karsi dayanikli oldugundan renkleri solmaz ilk günkü görüntüsünü korur, dis etkilere karsi dayaniklidir. Emayeler koku ve tat olarak nötr kaldiklarindan, Emaye saklama kaplarinda tutulan yiyeceklerin tatlarinda ve kokusunda bir degisiklik meydana gelmez. Bu nedenle buzdolaplarinin iç kisimlari da emaye kaplanmaktadir. Soguga ve sicaga karsi dirençlidir, ani isi degisimlerinden etkilenmez.

 

Ancak emayelerin özellikleri tek baslarina yeterli degildir. Çünkü tek baslarina kullanilmazlar her zaman bir madene bagli bulunurlar. Bu nedenle kaplandiklari madenle uyumlari çok önemlidir. Kendilerine en uygun madene baglanmalidirlar.

Eternity güçlendirilmis, 1,5 mm. saç kalinligina çikarilmis, normal emayenin üzerine alt tabaka alüminyum takviyeli özel emaye uygulamasiyla tencereleriniz için estetik,  hijyenik ve dayanikli dis kaplamayi sunuyor.

 

[Pencereyi Kapat]